18.09.2022
17:33

У зруйнованих містах Луганщини вижити взимку буде майже нереально - Гайдай

Розбиті після обстрілів міста Луганщини опалювальний сезон не переживуть, навіть вцілілі будинки доведеться після зими розібрати.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Провести опалювальний період у містах на окупованій Луганщині, саме там, де тривали активні бойові дії - неможливо. рашисти для цього нічого не зробили. Тобто ні Рубіжне, ні Лисичанськ, ні Сєверодонецьк опалювальний період не переживуть", - сказав очільник ОВА.

За словами Гайдая, навіть уцілілі будинки в містах "зима доб‘є", а після впливу низької температури їх відновити буде неможливо, треба буде лише розбирати.

Тому, за прогнозом керівника ОВА, більшість містян намагатимуться виїхати в сільську місцевість і зимувати в покинутих будинках, бо вижити в містах буде майже нереально.

"Звичайно частина людей залишиться в містах, через це, швидше за все, буде втрачено міські парки та зелені насадження. Адже для опалювання будівель люди використовуватимуть дрова: приносити їх з лісу небезпечно через мінування, тож, щоб вижити, рубатимуть парки та дерева у дворах", - додав Гайдай.

Раніше в ОВА підтвердили слова Гайдая, що мешканці Луганської області не матимуть цього року опалювального сезону. Тепла до будинків не вдасться подати навіть за умови деокупації. 

У центрі уваги