18.09.2022
14:32

"Хочу жить": Для військових РФ, що хочуть здатися в полон, запустили цілодобову гарячу лінію

Для військовослужбовців Російської Федерації, які бажають безпечно здатись у полон, запустили цілодобову гарячу телефонну лінію.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань з питань поводження з військовополоненими у Telegram.

"В рамках роботи Координаційного штабу запущено Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин. Це продовження державного проєкту, призначеного інформувати російських військових про можливості скласти зброю та зберегти своє здоров'я та життя", - йдеться у повідомленні.

Наголошується,що проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти військовослужбовцям РФ безпечно здатися в полон українським Збройним силам.

Росіянам гарантують утримання згідно з нормами Женевських конвенцій. Натомість Україна потребує поповнення обмінного фонду, аби повернути своїх захисників додому.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним і близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами: +38 066 580 34 98 та +38 093 119 29 84.

Інформація про здачу в полон доступна російською у Телеграм-каналі "Хочу жить".

Нагадаємо, під Купʼянськом двоє чоловіків із Луганської області здались в полон українським прикордонникам. Вони зізнались, що воювали на стороні Росії.

 

У центрі уваги