16.09.2022
14:33

Через війну в Україні на межі голодної смерті можуть опинитися 70 млн людей - ООН

Світ зіткнувся з глобальною надзвичайною ситуацією безпрецедентного масштабу, коли близько 345 мільйонів людей можуть наблизитись до голодної смерті, з них 70 мільйонів – через війну в Україні.

Про це це заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, передає Аssociated Рress.

Так, виступаючи на Раді Безпеки ООН, Бізлі заявив, що гостра нестача продовольства наразі спостерігається у 82 країнах світу.

"Те, що було хвилею голоду, тепер стало цунамі голоду", - сказав він.

До загострення продовольчої кризи у світі, за словами високопосадовця ООН, призвело російське вторгнення в Україну 24 лютого. Він зазначив, що розв’язана росією війна призвела до різкого зростання витрат на їжу, паливо та добрива, що "наблизило 70 мільйонів людей до голодної смерті".

Бізлі зазначив, що попри підписану в липні угоду, яка дозволяє транспортувати українське зерно з трьох чорноморських портів, що були заблоковані Росією, і продовження спроб повернути російські добрива на світові ринки, цього року існує реальний і небезпечний ризик численних голодоморів.

"І у 2023 році поточна криза цін на продовольство може перерости в кризу доступності продовольства, якщо ми не вживемо заходів", - додав він.

Глава продовольчої програми ООН, зокрема, звернув особливу увагу на ситуацію в Ємені, заявивши, що війна в Україні розпалює інфляцію в цій країні, яка на 90% залежить від імпорту продовольства.

За його словами, після більш ніж семи років громадянської війни в Ємені "приблизно 19 мільйонів людей – шість із 10 – відчувають гостру продовольчу нестачу, приблизно 160 тисячам людей загрожує катастрофа, а 538 тисяч дітей страждають від серйозного недоїдання".

Нагадаємо, Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні надасть допомогу ще 70 тисячам українців. Виплати є додатковим заходом соціальної підтримки до наявної державної допомоги.

 

У центрі уваги