16.09.2022
08:52

Через контрнаступ ЗСУ на Харківщині командування військ РФ посилило приховану мобілізацію - ISW

На тлі продовження контрнаступу ЗСУ на сході України російське військове командування посилило приховану мобілізацію.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Українські сили продовжують контрнаступальні операції на сході країни, посилюючи тиск на російські позиції і лінії тилового забезпечення в східній частині Харківської, північній Луганської та cхідній Донецької областях. Поразка під Харківською областю спонукала Кремль оголосити всеросійську вербувальну кампанію", - йдеться в повідомленні.

Як відзначають аналітики, Кремль, ймовірно, відмовився від своїх зусиль по огородженню окремих регіонів країни від вербувальних кампаній, які можуть посилити соціальну напруженість.

За даними ISW, Кремль майже напевно виснажив більшу частину сил, спочатку дислокованих на російських базах в колишніх радянських республіках, що, ймовірно, послабило вплив Росії в цих державах.

Серед інших ключових висновків Інституту:

- Російські та українські джерела повідомили про наземні атаки українських військ на північний захід від Харкова, поблизу українського плацдарму на річці Інгулець і на південь від кордону Херсонсько-Дніпропетровської області.

- Призначені Росією окупаційні чиновники і блогери стверджували, що українські сили провели висадку на Кінбурнській косі в районі Криму.

- Російські війська провели обмежені наземні атаки і зміцнюють позиції на східній осі.

- "ДНР", швидше за все, намагається перешкодити своїм російським кураторам бігти напередодні українського контрнаступу.

Нагадаємо, за словами аналітиків Інституту вивчення війни, українські війська завдяки контрнаступу швидким темпом відвоювали майже всю територію Харківської області.

У центрі уваги