08.09.2022
20:00

Загарбники погрожують мешканцям окупованих регіонів забрати їхні домівки, якщо ті не повернуться до 1 жовтня

Росіяни досі намагаються встановити контроль над східними та південними областями України. Ведуть повітряну розвідку безпілотниками.

У Генштабі ЗСУ розповіли про поточну ситуацію на фронті станом на 8 вересня:

"4 ракетних удари по населених пунктах Костянтинівка, Циркуни, Березнегувате та Харків, є жертви серед цивільного населення; 15 авіаційних ударів по військових та цивільних об’єктах в районах Темирівки, Красногорівки, Володимирівки та Новомихайлівки. Окупанти здійснили понад 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню “Град” та “Ураган” по населених пунктах Серебрянка, Платонівка і Таврійське".

На інших напрямках противник продовжив вогневе ураження по військових та цивільних об’єктах:

  • на Сіверському напрямку – в районах населених пунктів Сеньківка Чернігівської області та Миропільське, Великий Прикіл і Проходи Сумської області;
  • на Харківському напрямку, зі ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Уди, Світличне, Нове, Мале Веселе, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Перемога, Старий Салтів, Байрак та Костянтинівка;
  • на Слов’янському напрямку – Слов’янськ, Вірнопілля, Долина, Краснопілля та Нова Дмитрівка;
  • на Краматорському напрямку – в районах населених пунктів Пришиб, Переїзне, Спірне та Роздолівка;
  • на Бахмутському напрямку – в районах населених пунктів Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Зайцеве, Нью-Йорк і Веселе;
  • на Авдіївському напрямку – в районах Авдіївки, Первомайського, Водяного та Опитного;
  • на Новопавлівському напрямку – в районах населених пунктів Красногорівка, Мар’їнка, Велика Новосілка, Вугледар, Новомайорське та Єгорівка;
  • на Запорізькому напрямку – біля Новоандріївки, Новополя і Времівки;
  • на Південнобузькому напрямку – в районах населених пунктів Біла Криниця, Первомайське, Любимівка, Тернові Поди, Зелений Гай, Петрівка, Степова Долина, Правдине, Таврійське, Миролюбівка та Іванівка.

Водночас в результаті успішних дій партизанського руху, у взаємодії з артилерією Сил оборони, ворожі підрозділи мають суттєві проблеми з логістичним забезпеченням на тимчасово захоплених територіях Херсонської області.

"З метою протидії витоку інформації про переміщення окупаційних підрозділів на залізничній станції населеного пункту Сокологірне збройні сили російської федерації посилили фільтраційні заходи.

На тимчасово захоплених територіях Харківської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, в ході підготовки до так званих “референдумів”, окупанти закликають місцевих жителів, які виїхали за межі тимчасово захопленої території, повернутися до своїх домівок до 1 жовтня. У разі відмови житло російські загарбники погрожують “націоналізувати”, - кажуть у Генштабі.

В окупованій частині Чугуївського району Харківської області ворог розпочав активні заходи з примусової мобілізації місцевого населення. Чоловіків призовного віку затримують та відправляють до Вовчанська, у так званий “вербувальний центр”. 

Нагадаємо, сили оборони підтримують позиційні бої на півдні України. ЗСУ покращують своє положення і не допускають просуванню ворога.

У центрі уваги