07.09.2022
12:19

Син Портнова виїхав з України через пункт пропуску у Львівській області - "Схеми"

29-річний Ігор Портнов, син проросійського діяча Андрія Портнова, виїхав з України, отримавши тимчасовий дозвіл на перетин кордону. Його пропустили як волонтера, який їде за гуманітарною допомогою. 

Про це дізналися журналісти "Схем".

"За інформацією, отриманою журналістами з кількох незалежних одне від одного джерел з доступом до даних перетину кордону, 22 березня 2022 року Львівська військова адміністрація внесла Ігоря Портнова у систему «Шлях» як особу призовного віку, якій дозволено тимчасовий виїзд з країни за гуманітарною допомогою, терміном на місяць. Як зазначено у системі «Шлях», таке рішення щодо Ігоря Портнова Львівська військова адміністрація винесла на підставі відповідного звернення від ГО «Народна самооборона». Вже наступного дня, 23 березня 2022 року Портнов-молодший перетнув українсько-польський кордон в пункті пропуску «Краківець»", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що поїхав Портнов-молодший не сам. Разом із ним кордон перетнув 23-річний Іван Поддубнов, двоюрідний брат Ігоря Портнова.

Станом на зараз обидва молоді чоловіки не повернулися в Україну.

"Схеми" попросили коментар у Львівській обласній військовій адміністрації, яка внесла Портнова у систему «Шлях».  Проте тут послались на те, що заявок - багато, перевіряти їх - складно.

"У нас в день більше 200 заявок від громадських організацій щодо внесення в систему «Шлях», якщо перевести в кількість людей – це більше 2000 людей в день, які їдуть за гуманітаркою. Таких проблем, на жаль, багато. У адміністрації немає функції перевірки, можливостей яким чином це перевіряти", – зазначив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Тоді журналісти схем звернулись до Громадської організації "Народна самооборона". Її зареєстрували у 2014 році в Сумах. Засновниками ГО «Народна самооборона» є Юрій Ходзюк та Віктор Пентак. Журналістам вдалося поспілкуватися із співзасновником ГО «Народна Самооборона» Віктором Пентаком.

"Він зазначив, що з 2015 року «має стосунок до організації лише на папері» і не звертався від імені громадської організації до ЛОДА щодо виїзду за кордон Ігоря Портнова. За словами Віктора Пентака, інший співзасновник «Народної самооборони» Юрій Ходзюк близько двох останніх років перебуває за кордоном", - кажуть журналісти.

З самим Юрієм Ходзюком «Схемам» поспілкуватися не вдалося. Міський голова Сум Олександр Лисенко у розмові з журналістами зазначив, що йому не відомо, щоб останнім часом ця ГО проявляла публічну активність, пов’язану з завезенням гуманітарної допомоги з-за кордону.

У львівському осередку активістів-волонтерів "Народної самооборони, розповіли, що організація не зверталась до Львівської обласної військової адміністрації з проханням надати право виїзду з України Ігорю Портнову. 

Зараз журналісти "Схем" чекають на відповідь Львівської ОВА, оскільки попросили надати копію звернення від громадської організації, на підставі якого Портнов-молодший був внесений у систему «Шлях». 

Додамо, сам Андрій Портнов виїхав з України на початку червня через пункт пропуску у Закарпатській області.

У центрі уваги