05.09.2022
10:43

Мати росіянина “спалила” його участь у війні: він у списку бригади, яка обстрілювала Миколаїв 

Оксана Орсач

Матір 24-річного російського військового В’ячеслава Поддубняка засвітила в своїх соцмережах фото сина в складі окупаційних військ Росії і розповіла, як він туди потрапив. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань Nikcenter.

Анна Поддубняк опублікувала на своїй сторінці в Однокласниках фото, як проводжає сина з хутора Слов’янський в Краснодарському краї, де вони проживають, у тимчасово окупований Крим.

Примітно, що це було за 4 дні до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Окупант Поддубняк: фото напередодні повномасштабної війни

Згодом В’ячеслав Поддубняк запостив на своїх сторінках у соцмережах, порожніх до того, кілька фото у військовій формі.

Росіянин В’ячеслав Поддубняк: фото із соцмереж

18 березня його матір опублікувала знімок вояки у повному обмундируванні.

Окупант Поддубняк: фото під час вторгнення РФ в Україну

Те, що цей росіянин бере участь у вторгненні в Україну, підтверджує ще його фото біля автомобіля, маркованого російською нацистською символікою. На тлі - військові Z-вантажівки.

Окупант Поддубняк біля Z-автівок: фото, опубліковане його матір'ю

Через три місяці він повернувся додому, про що написала матір хлопця. 

Поддубняк, ймовірно, отримав відпустку після трьох місяців участі у війні проти України: скрін із соцмереж

Як видно також із соцмереж Анни Поддубняк, її сина забрали в армію відразу після випуску зі школи у 2017 році. Після строкової служби В’ячеслав Поддубняк підписав контракт зі збройними силами РФ.

Поддубняк на контракті в армії РФ: скріншот з соцмереж його матері

Журналісти з’ясували, що Поддубняк фігурує у списку окупантів з 291 артилерійської бригади РФ, який опублікувала українська розвідка. Її військові обстрілювали Корабельний район Миколаєва з САУ “Піон”.

Детальніше про злочини російських окупантів з 291 бригади, які вони скоювали в Україні та інших країнах, читайте в розслідуванні "Обличчя вбивць: хто керує обстрілами Миколаєва і виконує злочинні накази".

Також Центр журналістських розслідувань проаналізував соцмережі більшості окупантів з 291 бригади, список яких надало ГУР, та їхніх родичів. Про те, як вони піддаються пропаганді, обожнюють свого президента та привчають дітей до війни, читайте у матеріалі "Війна, ностальгія за совком і пропаганда з дитинства: як живуть ті, хто обстрілює Миколаїв".

У центрі уваги