04.09.2022
15:06

На україно-польському кордоні рекорд - черга вантажівок перевищила 45 км

Навіть після часткового розблокування роботи українських портів залишилися проблеми для роботи більшості українських експортерів. Морем вивозиться тільки частина зерна, для усієї іншої продукції доступні лише залізниця та автобани.

Водночас черги  українських вантажівок на кордоні з Польщею перевищили 45 км через уповільнення роботи контрольних відомств партнерів, сказали в Міністерстві інфраструктури.

З польської сторони необхідно збільшити кількість працівників фітосанітарних та ветеринарних служб, аби врегулювати ситуацію на українсько-польському кордоні із затримкою вантажних автомобілів, що йдуть з українського боку.

Таку думку висловив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Цього тижня був побитий історичний рекорд: черга з вантажних автівок до пункту пропуску Ягодин на польському кордоні перетнула межу у 45 кілометрів. Це точно не ті рекорди, яких нам зараз не вистачає. Водії живуть на узбіччі біля пунктів пропуску, у жахливих умовах, по тижню, і більше, втрачаючи дохід», - зазначив він.

Представник міністерства уточнив, що кількість працівників обох служб збільшилась майже у 1,5 раза, а середній час проходження одного авто через українські служби зменшився до 10-15 хвилин. Втім, потік із тисячі автівок усе одно упирається в корок на польському боці.

У докризовий період польські фітосанітарні та ветеринарні служби приймали близько 80 вантажівок на добу, а станом на зараз кількість транспортних засобів зменшилася в рази, наприклад, 28 серпня мова йде про 12 вантажівок, а 31 серпня – лише 19.

«Просто потрібно більше людей, що проводять контроль з польського боку», - резюмував він.

Нагадаємо, за перші 5 місяців цього року експорт товарів з України скоротився на 11,5%

 

У центрі уваги