04.09.2022
14:44

Рецепт товчеників по-вітовськи з Миколаївщини посів перше місце на міжнародному конкурсі

Традиційна страва Вітовщини на міжнародному конкурсі "ШансЛенд Festival" в серпні 2022 року посіла перше місце в номінації «Народознавство».

Про це повідомляє Суспільне.Миколаїв.

Презентувала страву в режимі відеопрезентації голова експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини Вітовщини Наталя Феник. 

"Чесно скажу, що дуже важко отримати високі бали. В положенні чітко описуються всі технічні вимоги щодо представленого відеозапису конкурсної роботи. У нас аматорський формат відеозйомки. Нам біло треба не тільки показати технологію, а й доказати, що саме цей елемент є автентичним", — каже Наталя Феник.

У дослідженні страви місцевих рибалок велику роль відіграли місцеві краєзнавці.

"Вітовка заснована вкінці 14 століття, а саме у 1399 році, в добу Великого князівства Литовського. Розташування селища, (а згодом міста) на березі Бузького лиману вплинуло, як на традиційний рибний промисел мешканців, так і на традиційні рибні страви, котрі формувалися впродовж декількох століть поспіль. "Товченики по-вітовськи "належать до таких страв і особливістю цієї страви є те, що її готують у Вітовці донині", — зазначив голова ГО "Вітовське українське товариство" Віктор Мних.

"Товченики по-вітовськи" є елементом нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини. Експерти мають надію, що цей рецепт зрештою дістане визнання і  в ЮНЕСКО.

Організатором конкурсу виступив благодійний фонд "Талановитий світ". У складі журі конкурсу були музиканти, співаки, артисти, діячі культури та викладачі творчих дисциплін з України та інших країн.

Відповідно до положення конкурсу 30 відсотків внесків учасників спрямовано на ЗСУ.

Нагадаємо, Одесу можуть внести до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже в цьому році

У центрі уваги