02.09.2022
12:44

Панамське судно з українською кукурудзою зняли з мілини у Босфорі

Вантажне панамське судно, що перевозило кукурудзу з України, зняли з мілини в Босфорі й відбуксирували на якірну стоянку в Стамбулі.

Про це повідомляє Reuters.

Нагадаємо, у судна Lady Zehma відмовило кермо, тому екіпаж судна вирішив навмисно сісти на мілину з міркувань безпеки.

Буксирно-рятувальна операція 173-метрового судна Lady Zehma, яке сіло на мілину близько 18:00 за Гринвічем, почалася о 21:10, а о 23:30 судно кинуло якір у районі південної стоянки Босфору.

Як повідомили в офісі губернатора Стамбула, рух у протоці Босфор відновлено, а в результаті інциденту ніхто не постраждав. За даними очевидців, під час посадки на мілину носова частина судна була приблизно за 150 метрів від берега в жвавому районі Бебек.

173-метрове судно Lady Zehma, яке ходить під прапором Панами, вийшло з порту «Чорноморський» 30 серпня. Воно має доставити близько 3307 тонн кукурудзи в італійське місто Равенна.   

«Зернова угода», укладена Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі 22 липня, дозволила торговельним та вантажним суднам безперешкодно виходити з українських портів. За перший місяць дії угоди вдалося відправити з портів Одещини 565 суден з  1,3 млн тонн збіжжя на борту на адресу 18 країн. 

 

У центрі уваги