02.09.2022
12:28

На Кінбурнській косі від російських обстрілів згоріли реліктові ліси, на їх відновлення знадобиться понад 100 років

Кінбурнська коса у Миколаївській області є однією з найбільш постраждалих від дій російських агресорів заповідних територій України. 

Експерти Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів зафіксували вже понад дві тисячі випадків знищення живої природи, руйнування екосистем України від дій російських військових. 

Про це під час пресбрифінгу розповів міністр  Руслан Стрілець.

"Сума збитків екології від російської агресії понад 962 млрд гривень, тобто майже один трильйон. Розрахунки тривають. Шкода від забруднення повітря сягає 923 млрд грн, шкода ґрунтам та землям – 138 млрд гривень", — зазначив міністр.

За словами міністра, росіяни окупували вісім заповідників та 12 природоохоронних парків.

Яскравий приклад - Кінбурнська коса, де загинуло безліч диких тварин та рідкісних рослин, а на відновлення реліктових лісів піде понад сто років.

"Яскравий приклад життя під окупацією та загрози для заповідних територій міжнародного значення — Кінбурнська коса. Там на сьогодні загинули безліч диких тварин та птахів. Ми навіть не можемо обрахувати точну їх кількість. Знаємо тільки про те, що там згоріли реліктові ліси, для відновлення яких треба буде дуже багато років, навіть не 10, не 50 і не 100", — розповів Руслан Стрілець.

Нагадаємо, російські війська захопили Кінбурнську косу у червні 2022 року. Окупанти нічого не роблять для зупинки пожеж, і перешкоджають боротися з вогнем місцевим мешканцям. Пожежі кінбурнських лісів екологи вважають надзвичайною  трагедією.  

 

У центрі уваги