01.09.2022
12:22

За 6 місяців війни лікарі Миколаєва пролікували понад понад 2,5 тисячі поранених та постраждалих

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну медики Миколаєва рятують людей, які постраждали від ворожих обстрілів. За цей час вдалось надати допомогу більше 2,5 пацієнтам. Чверть із них - цивільні мешканці міста.

Про це розповіли у Миколаївській міській раді. 

“На жаль, маємо і втрати. 55 з 580 цивільних містян, які потрапили до стаціонарів у тяжкому стані, врятувати не вдалося. Поранення були несумісні з життям”, - розповіла начальниця міського управління охорони здоровʼя Ірина Шамрай.  

Водночас у міськраді наголошують, що пошкоджень зазнали практично всі заклади охорони здоров’я Миколаєва. Особливо дісталося стаціонарам.

“Останнє влучання було в лікарню швидкої медичної допомоги. На жаль, розбомблений новий травмпункт, який був кращим в Україні. Ми були вимушені приймати пацієнтів у пристосованих приміщеннях. Втім, всі заклади працюють. На період відновлення ЛШМД всі функції взяли на себе інші міські стаціонари. Розподілили таким чином, щоби максимально зручно було пацієнтам. Відпрацювали десять днів, доки лікарня швидкої усувала наслідки масованого ворожого ракетного обстрілу”, - каже Ірина Шамрай.  

За її словами у воєнний час надання медичної допомоги в місті переорієнтували, адже кількість постраждалих є великою. Лікарні забезпечені всіма необхідними медикаментами та медичними засобами. Чимало допомоги надходить у якості волонтерської та гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, росіяни продовжують обстрілювати Миколаївську область. Минулої доби постраждали Миколаївський та Баштанський райони.

У центрі уваги