24.08.2022
21:31

Росіяни радіють дешевим херсонським кавунам, не знаючи, що наступного року кавунів не буде взагалі

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

Один з наслідків окупації Херсонської області – наднизькі ціни на кавуни в регіонах Росії, де ця культура не ростуе, а завезені кавуни зазвичай коштували дуже недешево.

Але це благо росіяни матимуть дуже недовго, бо через нерентабельність чимало херсонських фермерів навряд чи вирощуватимуть баштанні культури наступного року.

Херсонці, родичі яких живуть в Москві й Санкт-Петербурзі, кажуть, що в цих російських містах кавуни коштують зараз відповідно 20 і 14 рублів за кілограм. Раніше їх ціна була значно вищою. А дешевизна кавунів пояснюється просто: в Росії з’явилися в продажу кавуни, відібрані окупантами у херсонських аграріїв або куплені за безцінь.

До речі, в самому Херсоні кавуни теж рекордно дешеві – чотири гривні за кілограм. Й ця нездорова ситуація дуже не подобається фермерам. Бо при гуртових закупівлях за кіло кавуна дають від 50 копійок до 1 гривні. Така ціна не здатна забезпечити навіть беззбиткове виробництво, не те що дати прибуток.

А часто виробникам взагалі не вдається продати врожай, й тоді непродані кавуни викидаються просто на смітник.

В таких вкрай несприятливих умовах аграрії не налаштовані вирощувати кавуни наступного року. Тобто, в разі затягування окупації Херсонщини до літа 2023 року росіяни, скоріше за все, вже не матимуть кавунів ані задешево, ані за дорого. Варто зазначити, що така ж ситуація – з іншими овочами та фруктами, які вирощують на Херсонщині. Ціни на сільгосппродукцію на Херсонщині настільки низькі, що є велика вірогідність продовольчої кризи, яка спіткає область наступного року.

Нагадаємо, росіяни вперто хочуть купити лояльність мешканців Херсонщини і наповнити фінансову систему регіоні рублями.        

У центрі уваги