17.08.2022
13:25

Деякі миколаївці допомагають окупантам неусвідомлено, - Кім

Під час закриття Миколаєва для пошуку колаборантів, з’ясувалися випадки, коли містяни неусвідомлено передавали росіянам інформацію про розміщення ЗСУ.

Про це розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі «24 каналу».

Він додав, що з такими людьми проводили роз’яснювальну роботу.

— Ситуація різна. Буває таке, що люди, не розуміючи, що вони допомагають (ворогу, — прим.), допомагають. Звісно, їх ніхто не заарештовує, з ними проводиться роз’яснювальна робота. Наприклад, старий або новий знайомий, або незнайомий якийсь, телефонує і говорить: «Ой, я хочу привезти дитину до школи, чи працює вона, чи з’їхали звідти військові?». Йому відповідають: «Та ні, ще стоять». Таким чином росіяни також використовували наших людей, щоб отримати певну інформацію, — розповів він.

Віталій Кім пояснив, що цифра в 400 колаборантів, яких начебто виявили під час довгої комендантської години, не зовсім правильна. Оскільки до цього числа входять не лише колаборанти, а й особи, яких просто перевірили, або люди, з якими проводили бесіди.

Нагадаємо, Верховна Рада змінила процедуру щодо запобіжного заходу для корегувальників ворожого вогню, тепер їх не випускатимуть під заставу.

У центрі уваги