14.08.2022
12:20

ГУР назвало імена командирів льотчиків РФ, які б'ють крилатими ракетами по містах України

Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило список військовослужбовців Російської Федерації, які здійснювали пуски ракет по мирних жителях України.

Як передає Укрінформ, про це ГУР повідомило у Телеграмі.

«Воєнна розвідка України оприлюднює особисті дані командного складу 52 важкого бомбардувального авіаційного полку (Шайковка, Калузька область) та 121 важкого бомбардувального авіаційного полку (Енгельс, Саратовська область) 22 важкої бомбардувальної авіаційної дивізії (Енгельс), особовий склад яких залучається до завдання ракетних ударів з літаків Ту-22М3 та Ту-160 крилатими ракетами Х-22, Х-555, Х-101 по містах та мирному населенню України», - ідеться в повідомленні.

У ГУР наголосили, що російські загарбники намагаються приховати участь у вчиненні злочинів проти народу України.

«Екіпажі літаків, які здійснювали пуски ракет по мирних жителях України, вже усвідомлюють, що керівництво російської армії в подальшому перекладатиме відповідальність за воєнні злочини на безпосередніх виконавців. Льотчики збирають документальні підтвердження отриманих ними наказів, які в подальшому планують передати до міжнародного трибуналу над керівництвом РФ», - сказано в повідомленні.

Також загарбники із повітряно-космічних сил Росії намагаються нищити будь-які докази участі у вбивствах населення України. Здійснюючи підкупи та пропонуючи хабарі, вони намагаються прибрати відомості про себе з бойових наказів та розпоряджень.

Раніше наш Центр журналістських розслідувань проаналізував соцмережі російських окупантів, які нищать Миколаїв, та їхніх сімей. Ми показали декого з них: хто вони, як живуть і що думають про «спецоперацію». Детальніше читайте в розслідуванні "Війна, ностальгія за совком і пропаганда з дитинства: як живуть ті, хто обстрілює Миколаїв".

У центрі уваги