13.08.2022
09:00

Правоохоронці встановили ще двох учасників схеми розкрадання ₴12,3 млн на Південноукраїнській АЕС

Правоохоронці встановили двох нових учасників схеми розкрадання 12,3 мільйона гривень Південноукраїнської АЕС при закупівлі систем кондиціювання.

Про це повідомляє НАБУ.

Минулого року правоохоронці повідомили про підозри начальнику управління виробничо-технічної комплектації Південноукраїнської АЕС і пособнику-фактичному керівнику двох компаній.

За даними слідства, згаданий начальник упродовж 2011-2012 років сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі систем промислового кондиціонування, які проводила АЕС.

Через те, що обладнання поставили за завищеними цінами, державі завдано збитків на понад 12,3 мільйона гривень. Так, детективи повідомили посадовцю про підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Але під час слідства детективи встановили причетність ще двох людей: фінансового директора одного з підприємств, яка забезпечила фінансування схеми, та керівника двох юридичних осіб, який сприяв завищенню вартості поставленого на АЕС обладнання. 12 серпня їм повідомили про підозру у (ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України). Раніше встановленим учасникам схеми також оновили підозри.

У НАБУ зазначають, що це вже другий виявлений факт корупції на Південноукраїнській АЕС. Перший стосувався держзбитків у майже 28 мільйонів гривень під час закупівлі електрощитового обладнання. У цій справі обвинувачують 17 людей. Її розглядають у ВАКС.

Нагадаємо, з бюджету прифронтового Миколаєва планують витратити майже 40 млн грн на благоустрій парків та скверів.

У центрі уваги