28.07.2022
18:14

Сенат США закликав Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму

Сенат США закликав Державний департамент визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У тексті ухваленої резолюції сенатори закликають Державний департамент визнати Росію спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, що призвели до загибелі «незліченної кількості безневинних чоловіків, дітей та жінок».

Аналогічна резолюція внесена на розгляд Конгресу – нижньої палати американського парламенту.

Видання The New York Times повідомляє, що її, як очікується, має підтримати спікер палати Ненсі Пелосі, яка має значний вплив у Демократичній партії. Однак, конгресмени та сенатори не можуть ухвалити це рішення самостійно, його має винести Держдепартамент, який виконує у США функції міністерства закордонних справ.

Резолюцію із закликом визнати Росію державою-спонсором тероризму було зареєстровано в Сенаті США 10 травня. Співавторами документу стали сенатори від обох партій, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем. 12 травня подібну резолюцію представили в Палаті представників США. Її авторами стали конгресмени – республіканець Джо Вілсон і демократ Тед Лі. Обидва є членами Комітету Палати представників із закордонних справ.

Раніше Міністерство оборони повідомляло, що лише 30% ракетних ударів росіян спрямовані на військові об'єкти, решта 70% - на цивільну інфраструктуру.

У центрі уваги