20.07.2022
16:00

"Адреси вже є": Кім про пошук навідників у Миколаєві

У Миколаєві відомо вже про 18 ймовірних навідників та корегувальників ворожого вогню. Саме місто збираються закрити на декілька днів за тиждень-два, коли закінчиться основна фаза збирання врожаю в області.

Про це голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив в ефірі каналу "Настоящее время".

Щодо пошуків колаборантів, які за гроші здають координати російським окупантам, голова ОВА розповів, що з вечора 19 липня на ранок 20 липня на пошту для пошуку та виявлення ворожих навідників вже надійшло 18 заяв. Всі відомості взяті в роботу та обробляються.

«Навідників ми знаходимо щодня. Ми – це Служба безпеки України. Навіть учора затримали одну молоду людину, яка збиралася вступити у війська ЛДНР, як тільки вони [війська РФ] сюди прийдуть. Знайшли його через анонімний телеграм канал. Хлопець поїде зараз на 9 років до в'язниці", – поділився Віталій Кім.

Глава Миколаївської ОВА додав також, що колаборанти часто не лише наводять вогонь, а й коригують його.

«Для того, щоб потрапити в об'єкт, навіть до інституту, потрібно чіткі GPS-координати, куди треба бити. І часто навідники не лише наводять, а й коригують вогонь. Вони коригують вогонь по другій-третій ракеті, коли вже бачать, потрапили вони чи ні. Тому ми їх усіх ловимо»,– сказав Кім.

Також голова області повідомив, що для того, аби опрацювати певну кількість адрес, місто буде закрито на декілька днів після закінчення основної фази збирання врожаю, тобто через тиждень-два. За його словами, зрадників небагато, але вони завдають багато турбот, адже достатньо одного точного наведення, після чого "багато руйнувань і жертв".

"Ми плануємо опрацювати N-ну кількість адрес, які ми збираємо, групуємо, для того, щоб знайти цих колаборантів. Частина адрес вже є. Ми сподіваємося, що за тиждень ми доопрацюємо його за допомогою тих людей, які хочуть допомогти ЗСУ та здати колаборантів: сусіди, знайомі з проросійською позицією. ", - додав Віталій Кім.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА опублікував інструкцію, як отримати 100$ за інформацію про корегувальників ворожого вогню.

У центрі уваги