20.11.2020
18:09
0
2857

Які дороги ремонтують на Миколаївщині за гроші Фонду протидії COVID-19

Ольга Ульянова, «Четверта влада»

У квітні 2020 року Уряд створив Фонд боротьби з COVID-19. У нього заклали 66 мільярдів гривень і майже половину виділили Міністерству інфраструктури на будівництво доріг. Для Миколаївської області з Фонду дали понад 200 мільйонів гривень на ремонт доріг.

Наприкінці квітня уряд вирішив, що гроші Фонду треба витрачати на боротьбу з коронавірусною інфекцією та її впливом на суспільство: купувати необхідні медичні товари та послуги, доплачувати медикам за роботу з хворими, підтримувти грошима окремі категорії людей, на чиєму добробуті міг особливо сильно позначитись карантин. 

Проте в червні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін у держбюджет на 2020 рік. За цим законом, гроші Фонду можна витратити на будівництво та ремонт доріг. 

Спочатку у постанові Кабміну йшлося про 35 мільярдів гривень на дороги з Фонду протидії коронавірусній інфекції. 

28 жовтня до цієї постанови внесли зміни і зменшили фінансування на ремонт доріг до 33,7 мільярдів гривень. З того моменту цю суму ще декілька разів змінювали. Наразі зміни не відображаються в постанові, проте в іншій постанові Кабміну від 16 листопада зазначено, що ця сума — 31,4 мільярдів гривень. 

Загалом уряд зменшив фінансування на ремонт доріг на 3,5 мільярдів гривень.

У Укравтодорі підтверджують, що вже отримали від Уряду 35 мільярдів гривень і вони розподілені по областям, але по телефону не можуть надати інформацію стосовно зменшення фінансування. Просять надіслати окремий запит стосовно того, чи будуть повертати кошти Уряду.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, що Рівненська ОДА не просила коштів з державного Фонду протидії COVID-19, «бо лікарні забезпечені всім необхідним».

За інформацією Міністерства інфраструктури України, головним розпорядником коштів, виділених їм з Фонду для боротьби з COVID-19, є Укравтодор. 

Згідно з бюджетним кодексом, головний розпорядник бюджетних коштів відповідає за розподіл цих грошей, отримання їх розпорядниками нижчого рівня та виконання програми, на яку ці гроші виділили. 

За інформацією Укравтодору, всього Службі автомобільних доріг у Миколаївській області виділено 275 мільйонів 535 тисяч 400 гривень. 

На ремонт дороги Дніпро-Миколаїв (через Кривий Ріг) направили 123 мільйони 51 тисячу 600 гривень. 

На ремонт окремих ділянок дороги Нечаяне-Очаків виділили 93 мільйони 316 тисяч 400 гривень.

Крім того, на поточний дрібний ремонт Миколаївщині виділили 59 мільйонів 167 тисяч 400 гривень

 

 
У центрі уваги