12.06.2020
17:25
0
325

Немає гарантій – немає блоку

У грудні 2018 року Dongfang Electric International Corporation підписало контракт з ПАО “Донбасенерго” на реконструкцію Слов'янської ТЕС* на суму $684,296 млн, при цьому 70%  фінансування має бути здійснено за рахунок кредитів Банку Китаю. Утім, будівництво досі не почалося, оскільки китайська сторона вимагає державні гарантії для надання кредиту.

Згідно з контрактом, китайці мають збудувати на Слов’янській ТЕС блоки № 6А і № 6Б по 330 Мвт кожен, які працюватимуть на низькосоротовому вугіллі. У проекті буде задіяно нову для України технологію - спалювання твердого палива в циркулюючому киплячому шарі (ЦКШ). Енергоблок №6б мають завершити у липні 2022 року, а №6а - на рік пізніше. На період реконструкції блоків буде створено 1500 робочих місць, а з початком експлуатації — 350.

За словами голови правління ПАТ "Донбасенерго" Едуарда Бондаренка, для України цей проект будівництва 6-го енергоблоку Слов'янської ТЕС — серйозний прецедент. За останні 30 років в Україні у вугільній генерації нічого не будували.

Утім, для отримання кредиту китайці зажадали надання держгарантій від України. “Китайська сторона готова інвестувати в цей проект понад $600 млн за умови надання держгарантій українською стороною”, — повідомив  радник з торгово-економічних питань Посольства КНР в Україні Лю Цзюнь.

Пізніше у ПАТ “Донбасенерго” повідомили, що для отримання гарантій було залучено компанію “EY”. 

“Ми покладаємо надії на нашого партнера в рамках процесу отримання державної гарантії України під проект і забезпечення держпідтримки”, - зазначив Едуард Бондаренко.  

Також, за повідомленням Бондаренка, EY супроводжуватимуть замовника будівництва у перемовному процесі з Банком Китаю, в якому зараз компанія-підрядник Dongfang Electric International Corporation проводить оцінку техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту.

------------------

Dongfang Electric Corp. Ltd. займається великомасштабним виробництвом енергетичного обладнання, підписанням енергетичних проектів, технікою охорони навколишнього середовища та послугами електростанцій. Він здійснює свою діяльність через наступні сегменти бізнесу: Продукти з високою ефективністю та чистою енергією, нове обладнання для енергоносіїв, гідроенергетики та охорони навколишнього середовища, будівельні послуги для електростанцій та ін. Компанія була заснована 28 грудня 1993 року, а головний офіс - у Ченду, Китай.

ПАТ "Донбасенерго" — один з найбільших виробників електроенергії в Україні. Має у своєму складі дві теплові електростанції — Старобешівську ТЕС, що розташована на окупованій території країни, та Слов'янську ТЕС. Сумарна потужність сягає 2 880 МВт.

До складу також входять компанії "Донбасенергоспецремонт", "Донбасенергоналадка", "Теплоелектропроект", "Енерготорг" та інші.

Слов'янська теплова електростанція  —  розташована на півночі Донецької області в місті Миколаївка на правому березі річки Сіверський Донець. Проектна потужність 2100 МВт, фактична - 880 МВт.

Запущена в 1954 році. Будівництво тривало в дві черги. Перша черга будівництва ГРЕС почалася ще в 1951 році. У 1954 році була введена в дію перша турбіна Слов'янської ГРЕС потужністю 100 МВт. Друга черга будівництва почалася в 1964 році. У 1967 був запущений перший енергоблок — №6. У 1971 році запущений другий енергоблок — №7.

У центрі уваги
Обсуждение

Please enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive.