Китайський пояс навколо Чорного моря

12:02
464
0
12.06.2020

В останні десятиліття Китай постійно на слуху. Стрімке економічне зростання колись відсталої країни, виробництво товарів мас-ринку, китайські смартфони й автомобілі - речі, про які знає чи не кожен українець.

Останнім часом Китай згадується переважно в контексті пандемії коронавірусу, яка охопила світ і досі не відпускає Україну. Та коли ця міжнародна біда відступить, залишаться речі набагато важливіші - геополітичні. Не слід забувати, що разом із економічним підйомом Китаю також зростає його політичний вплив. Пекін уже не приховує своїх глобальних амбіцій, і вони часто вступають у конфлікт із інтересами інших світових гравців, зокрема США. Серед регіонів, де це суперництво подекуди переходить у гостру фазу - Чорноморський, до якого належить Україна.


Центр журналістських розслідувань спільно з LINX Association of Investigative Journalists виступив учасником міжнародного проєкту про економічну і політичну активність Китаю у чотирьох причорноморських державах - Румунії, Болгарії, Молдови та України.

Нашим читачам буде цікава передусім українсько-китайська співпраця, яка набирає обертів останніми десятиліттями. Серія статей у рамках міжнародного проєкту розповість Вам про найважливіші китайські інвестиції в українську економіку та їхні наслідки для двосторонніх відносин - як економічних, так і політичних. Тим більше, що Південь України - це регіон, де наші закордонні партнери надзвичайно активні. 

Сторінку проєкту можна знайти тут 

CHINA’S BELT AROUND THE BLACK SEA 

Обсуждение

Please enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive.