12.06.2020
12:02

Китайський пояс навколо Чорного моря

В останні десятиліття Китай постійно на слуху. Стрімке економічне зростання колись відсталої країни, виробництво товарів мас-ринку, китайські смартфони й автомобілі - речі, про які знає чи не кожен українець.

Останнім часом Китай згадується переважно в контексті пандемії коронавірусу, яка охопила світ і досі не відпускає Україну. Та коли ця міжнародна біда відступить, залишаться речі набагато важливіші - геополітичні. Не слід забувати, що разом із економічним підйомом Китаю також зростає його політичний вплив. Пекін уже не приховує своїх глобальних амбіцій, і вони часто вступають у конфлікт із інтересами інших світових гравців, зокрема США. Серед регіонів, де це суперництво подекуди переходить у гостру фазу - Чорноморський, до якого належить Україна.


Центр журналістських розслідувань спільно з LINX Association of Investigative Journalists виступив учасником міжнародного проєкту про економічну і політичну активність Китаю у чотирьох причорноморських державах - Румунії, Болгарії, Молдови та України.

Нашим читачам буде цікава передусім українсько-китайська співпраця, яка набирає обертів останніми десятиліттями. Серія статей у рамках міжнародного проєкту розповість Вам про найважливіші китайські інвестиції в українську економіку та їхні наслідки для двосторонніх відносин - як економічних, так і політичних. Тим більше, що Південь України - це регіон, де наші закордонні партнери надзвичайно активні. 

Сторінку проєкту можна знайти тут 

CHINA’S BELT AROUND THE BLACK SEA 

У центрі уваги