02.12.2019
11:10

Голованівська ОТГ: ФАЛЬСИФІКАЦІЯ Чи Людський Фактор?

Ира Завадская, журналист

Наші журналісти неодноразово відвідували селища разом з депутатами і були присутні на багатьох обговореннях з приводу створення ОТГ. На одній з таких зустрічей до нас звернулися представники ГО «Побузька Громада», які запідозрили фальсифікацію документів при створенні Голованівської ОТГ. Вони вже декілька років намагаються створити Побузьку ОТГ і палиці в колесах тільки розпалюють в цих сталевих людях боротьбу за справедливість! Натомість, Голованівська райдержадміністрація пре як бульдозер, не зважаючи на закони в нестримній жазі приєднати до своєї території цю «Курочку рябу».

Нас дуже захопила ця історія і завдяки журналістському розслідуванню,  з’ясувалося, що існує в цій справі цікавий документ. Це протокол наради №3, який знаходиться поза межами терміну виконання  доручення області. В якому вказується нове рішення, яке суперечить цьому дорученню — рухатися далі по одному напрямку «Один район — одна громада».На наш погляд, створений в обхід закону про добровільне об’єднання. Протокол підписаний  першим заступником Голованівської райдержадміністрації Копієвським М.Д.

Надалі виявляється, що в облдержадміністрацію був наданий паспорт Голованівської ОТГ з низкою порушень, виправлень і неправдивих даних. В якому повідомляється, що сільські та селищні голови підтримали запропонований зразок формування територій «Один район — одна громада»  та модель якого пропонують включити  до розгляду обласною радою на позачерговій сесії, що підтверджується підписами та печатками керівників органів місцевого самоврядування.

Маємо зазначити, що згідно закону, виконавча гілка влади не має права втручатися в процеси добровільного об’єднання громад! Залишається незрозумілим, на підставі чого взагалі було прийнято рішення змінити додатки до доручення, в якому вказано було саме три спроможні ОТГ —  Побузька, Перегонівська та Голованівська.

Напрошується питання, як могли прийняти цей документ, коли в ньому присутні виправлення ручкою та явні порушення по методиці створення спроможних громад, а саме — від центру громади до смт.Побузьке повинно бути не більше 20км, а насправді відстань 32км! Час прибуття для надання швидкої медичної допомоги у невідкладних випадках та пожежної допомоги, не має перевищувати 30 хвилин, а насправді, за показниками жителів смт Побузьке,  доїжджають за півтори години!  Від смт.Голованівськ до с.Липняги відстань у паспорті вказано — 10 км (це відстань від смт.Побузьке але ніяк не від смт.Голованівськ).  відстань до с.Пушково 18км, до с.Одая -19км (але, якщо рахувати від смт.Голованівськ, то спочатку розташовується с.Одая, аж потім с.Пушково!).

Дивним нам здалося і те, що у паспорті були поставлені підписи голів. Як таке могло статися, якщо вони ж написали офіційні відмови у 2018 році? Хто перевіряв ці показники і документи в цілому? Як такі документи з сумнівними даними змогли потрапити до самих верхів — Розпорядження Кабінету Міністрів України?

Голова Побузької селищної ради Слободянюк С.П. стверджує, що Побузька селищна рада  відмовила у надані згоди за пропозицією Голованівського селищного голови щодо добровільного об’єднання з Голованівською територіальною громадою з центром у смт.Голованівськ. І наголошує, що не збирається сходити з шляху створення Побузької територіальної  громади.

Наразі пишуться листи від громади смт.Побузьке до райдержадміністрації, облдержадміністрації, в облраду, в мінрегіон, в кабмін, президенту! І сподіваються, що нарешті це свавілля припиниться і ситуація вирішиться згідно закону.

На даний час вже деякі села дають згоду на об’єднання в Побузьку ОТГ. То ж далі буде…

У центрі уваги