29.11.2018
18:00
2
1389

Депутаты наложили мораторий на отключение «Николаевгазом» добросовестных потребителей

В четверг, 29 ноября, Николаевский городской совет принял решение наложить мораторий на отключение потребителей, которые оплачивают за потребленные услуги, от газоснабжения.

Об этом сообщается на официальном сайте Николаевского горсовета.

Так, в ходе очередной 48-й сессии городского совета депутат Федор Панченко предложил внести в повестку дня проект решения «О наложении моратория на отключение потребителей от газоснабжения и обращения депутатов Николаевского городского совета в Антимонопольный комитет Украины».

Такая инициатива была поддержана коллегами. Вопрос был внесен в повестку дня сессии городского совета и вынесен на голосование.

В результате 33 народных избранника проголосовали за введение указанного моратория и принятие соответствующего обращения к Антимонопольному комитету Украины.

Кроме того, согласно принятому решению юридический департамент городского совета обратится в прокуратуру по данному вопросу.

«Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Це право передбачає також обов’язок органів місцевого самоврядування дбати про забезпечення основних прав і свобод людини, передбачених Конституцією України. Безпека людини передбачає в тому числі безпечне та комфортне для її проживання середовище.

Протягом останнього часу надходили неодноразові скарги мешканців міста Миколаєва стосовно припинення послуг з газопостачання в житлових секторах міста Миколаєва. Зазначені кроки спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян України.

За словами громадян, відключення цілих багатоквартирних будинків від газопостачання відбувається у зв’язку з існуванням боргу зі сплати за послугу з постачання природного газу однієї з квартир у будинку.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.

За приписами абз. 2 п. 21 р. ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 № 2496 (далі – Правила), побутовий споживач має право на безперервне отримання природного газу за умовами договору постачання природного газу.

Згідно з абз. 1 п. 24 р. ІІІ Правил, постачальник зобов’язаний забезпечити безперервне постачання газу в порядку, передбаченому договором, та своєчасну реєстрацію споживача у власному Реєстрі споживачів на інформаційній платформі Оператора ГТС.

Відповідно до абз. 1 п. 17 розділу ІІІ Правил встановлюється наступне: якщо побутовий споживач не здійснив оплату за спожитий природний газ протягом десяти днів після строку, визначеного договором постачання природного газу, постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу споживачу шляхом направлення споживачу письмового повідомлення (з відміткою про вручення) з вимогою самостійно припинити споживання природного газу за рахунок перекриття запірного пристрою перед газовим приладом та допустити представника постачальника за пред’явленням службового посвідчення на об’єкт для пломбування запірних пристроїв, що має здійснюватися з дотриманням техніки безпеки. При цьому в повідомленні про припинення споживання природного газу постачальник має зазначити підстави та дату припинення газоспоживання, яка не може бути раніше ніж через три дні після дати отримання повідомлення.

Тобто, положення діючого законодавства України передбачають можливість припинення постачання природного газу лише тому споживачу, який має заборгованість, а не багатоквартирному будинку в цілому.

Згідно з абз. 5 п. 27 р. ІІІ Правил постачальник є відповідальним, зокрема, за безпідставне припинення газопостачання.

Крім того, звертаємо увагу, що за наданою громадянами інформацією мешканці багатоквартирних будинків завчасно не попереджаються про припинення постачання природного газу, що є порушенням положень Правил постачання природного газу.

Такі дії ПАТ «Миколаївгаз» призводять до порушення норм чинного законодавства та грубо порушують права мешканців багатоквартирних будинків, які своєчасно та повному обсязі здійснюють оплату вартості природного газу згідно з умовами укладених договорів, що призводить до підвищення рівня соціальної напруженості в місті Миколаєві.

Тому, з метою недопущення обмеження існуючого обсягу прав і свобод членів територіальної громади ми, депутати Миколаївської міської ради, звертаємося до Антимонопольного комітету України з проханням визнати дії ПАТ «Миколаївгаз» стосовно припинення газопостачання мешканцям багатоквартирних будинків м. Миколаєва порушенням законодавства про захист економічної конкуренції України та зобов’язати ПАТ «Миколаївгаз» утриматись в подальшому від вчинення дій, спрямованих на безпідставне припинення газопостачання в м. Миколаєві», — сказано в принятом обращении.

 

У центрі уваги
Обсуждение

Микола | 2018-11-29 22:29:58
Вы хоть читаете бред, который пишите? Подробности написали бред, здесь скопировали.
Микола | 2018-11-30 21:33:10
Спасибо за разъяснения.
Please enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive.