Транскордонні розслідування

ТРАНСКОРДОННІ  РОЗСЛІДУВАННЯ

 КИТАЙСЬКИЙ ПОЯС НАВКОЛО 
 ЧОРНОГО МОРЯ 

В останні десятиліття Китай постійно на слуху. Стрімке економічне зростання колись відсталої країни, виробництво товарів мас-ринку, китайські смартфони й автомобілі - речі, про які знає чи не кожен українець.

Останнім часом Китай згадується переважно в контексті пандемії коронавірусу, яка охопила світ і досі не відпускає Україну. Та коли ця міжнародна біда відступить, залишаться речі набагато важливіші - геополітичні. Не слід забувати, що разом із економічним підйомом Китаю також зростає його політичний вплив. Пекін уже не приховує своїх глобальних амбіцій, і вони часто вступають у конфлікт із інтересами інших світових гравців, зокрема США. Серед регіонів, де це суперництво подекуди переходить у гостру фазу - Чорноморський, до якого належить Україна.

Наш Центр журналістських розслідувань спільно з LINX Association of Investigative Journalists виступив учасником міжнародного проєкту про економічну і політичну активність Китаю у чотирьох причорноморських державах - Румунії, Болгарії, Молдові та Україні.

Нашим читачам буде цікава передусім українсько-китайська співпраця, яка набирає обертів останніми десятиліттями. Серія статей у рамках міжнародного проєкту розповість Вам про найважливіші китайські інвестиції в українську економіку та їхні наслідки для двосторонніх відносин - як економічних, так і політичних. Тим більше, що Південь України - це регіон, де наші закордонні партнери надзвичайно активні.

Сторінку проєкту можна знайти тут CHINA’S BELT AROUND THE BLACK SEA

 Через задворки Европы: 

 Треть экономического роста Эстонии оплачена слезами тысяч украинцев 

 Маленькая Одесса 
 в Чехии >> 
Коррупционные скандалы в Одессе привлекают внимание не только украинских, но и заграничных СМИ. Отчуждение коммунальной и государственной собственности, раздача городской земли, застройка пляжей, парковых зон — далеко не полный перечень схем, к которым могут быть причастны...