17:32
724
0
19.02.2014

Оппозиция открестилась от ответственности за кровавые события вторника

ВО «Батькивщина», УДАР и «Свобода» распространили общее заявление. В нем политические силы заявили, что трагические события 18 февраля - это не сценарий украинской политической оппозиции.
 
«Мы никогда не призывали, не призываем и не будем призывать людей к оружию. Это - наша принципиальная позиция. Смерть каждого человека - личная трагедия каждого из нас», - говорится в заявлении.
 
Также оппозиция призвала Януковича к полному перемирию: «гарантировать отсутствие силового давления на Майдан, вывести внутренние войска и спецподразделения из зоны непосредственного контакта с Майданом, отказаться от попыток "расчистить, раздавить или подавить" Майдан.
 
Далее публикуем полный текст заявления.
 
Трагічні події 18 лютого – це не сценарій української політичної опозиції, яка була, є і буде прибічницею винятково мирних форм протесту. Ми ніколи не закликали, не закликаємо і не будемо закликати людей до зброї. Це - наша принципова позиція. Смерть кожної людини - особиста трагедія кожного з нас.
 
Три місяці глухоти Януковича до вимог Майдану в купі з постійною провокативною грою м'язами, потуранням безкарній агресії проти людей з боку силових структур та кримінальних елементів (так званих тітушок)  – ось причина вчорашньої безпрецедентної для України трагедії, вина за яку цілком і повністю лежить на владі.
 
Вести переговори із режимом, чия політика призвела до смерті багатьох людей,  - справа вкрай неприємна, але ми зобов’язані зробити все можливе і навіть неможливе, щоб запобігти подальшому кровопролиттю.
 
Янукович перш за все має забезпечити повне перемир’я, гарантувати відсутність силового тиску на Майдан, відвести внутрішні війська та спецпідрозділи із зони безпосереднього контакту з Майданом, відмовитися від спроб "розчистити, розчавити чи придушити" Майдан.
 
"Розпуск" Майдану як передумова, висунута Януковичем опозиції, є контрпродуктивною та відірваною від реалій. Не ми збирали Майдан, і не нам його розпускати! Люди самі вирішать, як їм бути – в залежності від того, коли і в який спосіб буде задоволено їхні вимоги.
 
Янукович повинен нарешті усвідомити: в країні відбувається повстання проти нього особисто, спричинене усією його політикою за час чотирирічного правління. Доведені до відчаю люди вимагають вже не просто відставки Януковича, а суду над ним. Повернення до Конституції 2004 року не примха опозиції,  а великий компроміс з боку Майдану. Сьогодні перспектива такого компромісу звузилася як ніколи.
 
Опозиція має честь представляти інтереси Майдану перед владою, але кредит довіри, наданий нам людьми, не безмежний, а їхнє терпіння не безкінечне. Залишаються лічені години, щоб трагічний процес не став незворотнім. Вся повнота відповідальності за негайне припинення ескалації конфлікту,  за вихід із глибокої політичної кризи лежить особисто на Вікторі Януковичу.
Обсуждение

Please enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive.