12:28
1933
0
19.02.2013

Як прокурори ігнорують закон та зневажають людьми

Святослав Марченко, голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнського комітету оборони прав людини, член громадської організації «Громада проти беззаконня»

 

Поспішаю поділитися з читачами звісткою про велику радість, яка охопила мене з отриманням листа за підписом самого прокурора Миколаївської області Гальцова Володимира Івановича.

Хтось скаже, а що тут незвичного? А є, і ще як є. Справа у тім, що я двічі подавав прокурору області скарги на рішення його першого заступника Погорєлова Сергія, і обидва рази відповідав на ті скарги Погорєлов Сергій. Сьогодні, мабуть, і першокласник знає, що законом забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам,  дії чи рішення яких оскаржуються. Без сумніву, знає це і прокурор Погорєлов С., але зухвало ігнорує закон та зневажає людьми, відверто демонструючи свою зверхність над ними. Це прокурори можуть запроторити до буцегарні пересічного громадянина за найменше порушення, часто-густо сумнівне. Наприклад, Юрія Луценка тільки за те, що той по-людськи поставився до свого підлеглого. Яку відповідальність понесе прокурор за аналогічне порушення? Та ніякої.

А якими законами керувалися Миколаївські прокурори, відпускаючи двох убивць Оксани Макар на волю під час попереднього слідства? Правда, прокурорів за це покарали, але досить оригінально, пересадивши з одного крісла в інше.

Зважаючи на бездіяльність прокурора області, бо це ж він не розглядав скарги, а доручав Погорєлову С. розглядати скарги на Погорєлова С.,  змушений був звернутися до Генеральної прокуратури України. Це допомогло, і то не з першого разу. Лише після другої спроби відповів, нарешті, прокурор області. Так що, шановний читаче, відповідь вистраждана і при зустрічі я з Вами і ручкатись не буду. Мені пише сам прокурор області, а Вам хто? Якийсь там далеко не перший заступник прокурора району. Різницю збагнули?

Це, звичайно, жарт, ручкатись буду із задоволенням. Серйозно інше. У мене не виходить з голови питання: як же воно відбувається у нашій державі, що звичайні, нормальні люди, опанувавши прокурорську посаду, стають іншими, геть зневажають людьми та законами України? Якось прочитав вірш Гальцова Володимира Івановича. Так, того самого, який є прокурором області (Психолог Ілья Стариков: мультики и фильмы нарушили психику насильников и убийц Оксаны Макар//«Ваша газета» № 1 за 2013 рік). Прочитав і відчув, що автор, як мінімум, людина здібна, в якої є і душа і серце. Де ж вони діваються, коли автор вдягає прокурорський мундир?  Хто ж його як представника держави (державного службовця) примушує забути свій головний обов’язок: утвердження та забезпечення прав і свобод людини (ст. 3 Конституції України)?

Стало відомо, що Сергія Погорєлова пересадили із крісла першого заступника прокурора області в крісло прокурора Ленінського району міста Миколаєва. Кому ж він не вгодив? Пригадався відомий вислів російського байкаря І.Крилова: «А вы друзья, как не садитесь, а в музыканты не годитесь». Та час покаже. Не заздрю громадянам, які будуть звертатись за правозахистом до прокурора Ленінського району Погорєлова С.

Цікаво ще й те, що тепер колишній прокурор Ленінського району Володимир Рудий буде курувати хід розслідування дорожньо-транспортної пригоди, учасником якої був його брат Ярослав Рудий. Останній збив перехожого та тяжко його травмував. Ситуація непроста, але будемо шукати Ярослава серед осіб, які отримали державну нагороду.

Повернемося до моїх «баранів». Лист прокурора області є, по суті, відпискою, навішуванням локшини на вуха. Голова міста Чайка В.Д. і «иже с ним» не видають мені довідку про склад сім’ї та займані приміщення, яка необхідна для приватизації квартири та належних до неї гаражу і підвалу. Люди подейкують, що у центральній частині міста господарські споруди і приміщення, в тім числі гараж і підвал, фактично належать сину голови міста. А тому, мов, останній і погоджується лише з приватизацією квартири (без гаражу і підвалу). Для набуття пристойного вигляду Чайка В.Д. вигадав абсурдні умови, які немов я поставив, і на їх підставі перешкоджає у видачі довідки. І так це тягнеться уже шість років. Знав про все це прокурор Погорєлов С. та не вживав необхідних заходів для видачі довідки. Тепер уже прокурор Гальцов В. своїм листом повідомив, що мені ще раніше були надані вичерпні відповіді. Бачиш, шановний читаче, як ловко підмінено довідку на відповіді. Прокурор області чи не розуміє, чи робить вигляд, що не розуміє. Мені ж потрібні не відповіді, а довідка. Для її отримання листуюся з прокуратурою уже рік. Чи не містить остання відповідь за підписом прокурора області ознаки корупції? Може й містить, але кому скаржитись?

 

 

Обсуждение

Please enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive.