13:57
489
0
16.03.2015

Звіт ГО "Центру журналістських розслідувань" за 2014 рік

Звіт з січня по грудень 2014 року.

МОПГО «Центр журналістських розслідувань».

1.   Місія та завдання організації

Миколаївський центр журналістських розслідувань створений в 2010 році і є регіональною расследовательской організацією. В останні роки Центр приділяв багато уваги розслідуванню корупції, зловживань владою, порушень прав людини та законодавства України. Зараз організація співпрацює з проектом Слідство.інфо, а розслідування миколаївських журналістів можна бачити на Першому Національному телеканалі України.

 

2.   Послуги, які надає організація

Журналісти-розслідувачі, що входять до складу нашої організації, провели більше 15 великомасштабних журналістських розслідування, переважно у сфері боротьби з корупцією. Були розслідувані корупційні явища в галузі житлово-комунального господарства, сфері пасажирської транспортних перевезень, злиття бізнесу і влади, в правоохоронних органах.

 

3.   Основні досягнення (коротко про основні успішні проекти, цифри, конкретні факти)

Завдяки проведенню розслідувань викриття зловживань у сфері лісового господарства Миколаївської області -  «Лес для прокурора», «Довирубались…»  скасовано незаконно прийняті міською радою рішення, державі були повернуто 11 земельних ділянок в рекреаційній зоні в Корабельному районі на «Маяці». При цьому відкриті кримінальні провадження на представників правоохоронних органів. До речі судовий процес ще триває і журналісти разом з громадськістю сподіваються на прийняття судом справедливих рішень. Після публікації «Знания на продажу» та вдало проведеної адвокації МЦЖР вдалось у Миколаївському окружному адміністративному суді перемогти благодійний фонд при Миколаївському національному аграрному університеті, котрий нещадно збирав зі студентів гроші.

·       Створено модуль інфографіки  (також використовується динамічна інфографіка (http://nikcenter.org/newsItem/view/id/281#.UVMNfhyLjap). Таймлан з теми по подіям у Врадіївки у 2013 році став прикладом цифрової журналістики у школі “Deutsche Welle“

·       Завдяки проекту «Прозорість місцевого уряду» (http://nikcenter.org/special#.VQbLs46Ueao) вдалося викрити корупційні явища у сфері екології (http://nikcenter.org/newsItem/5149), транспорту (http://nikcenter.org/newsItem/9661), архітектури (http://nikcenter.org/newsItem/12446). Зокрема, районною прокуратурою Миколаєва порушено карні справи (http://nikcenter.org/newsItem/view/id/7455)

·       Проведено розслідування «Охота на Зораки», яке потрапило у фінал конкурсу «Честь професії-2013»  номінації «Краще журналістське розслідування» (http://nikcenter.org/newsItem/view/id/1358). В журналістському розслідуванні досліджене використання правоохоронними органами вакууму у державному законодавстві, що регулює обіг зброї, для збільшення показників розкриття злочинів.  http://nikcenter.org/newsItem/view/id/97#.UVLaRxyLjao

·       Також журналістами ЦЖР було здійснено серія журналістських розслідувань («Коммунальный передел», «Коммунальный передел-2»), де були викриті корупційні схеми щодо відчуження комунальної майна за допомогою приватних житлово-експлуатаційних організацій та привласнення ними квартирної плати мешканців. Внаслідок публікацій була порушена карна справа міліцією, звільнені державні службовці, які були заподіяні у корупційних схемах, а сам ЖЕП усунений від конкурсу.

·       Запущено спеціальний проект «Сколько стоит ремонт школ и детских садов в Николаеве?» (http://nikcenter.org/newsItem/view/id/1451).  В рамках проекту журналісти центру провели резонансне розслідування «Ремонты школ: ловкость схем и никакой коррупции» (http://nikcenter.org/newsItem/view/id/376). Це призвело до того, що батьки учнів, що навчаються у Корабельному районі міста Миколаєва, провели зібрання, на якому вирішили проводити батьківський контроль над витрачанням бюджетних та батьківських коштів, виділених на ремонт шкіл. Також перевірку діяльності фірм-підрядників та управління освіти міської ради ініціювали депутати міської ради.

 

4.   Організаційна структура: колективний керівний орган, засновники, команда

Руководитель проекта:Олег Оганов

Журналисты сайта:Ярослав Чепурной, Татьяна Филиппова, Алена Нефедова,Татьяна Гайдабас, Вячеслав Гусаков, Юлия Рыбак.

Правовая поддержка:"Институт развития региональной прессы"

Фото:Юрий Кошковский

Дизайн, инфографика:Александр Сиделев

 

5.   Основні сектори, де працює організація та клієнти.

Медіа, захист прав людини

6.   Основні проекти виконані за звітний період.

·     Проект програми «Український медійний проект» («У-Медіа») міжнародної неурядової організації Інтерньюз Нетворк з підтримки журналістських розслідувань (F5051-CIR-00-IR). Термін реалізації жовтень 2012 – жовтень 2013 р. Він передбачає підготовку та публікацію журналістських розслідувань або аналітичних статей. Також бюджет передбачає оплату послуг дизайнера, фотокореспондента та бухгалтера.

·     Контактні особи: менеджер програми грантів, Катерина Марущак katerina@internews.org, Менеджер комунікації, моніторингу та оцінки, програма "У-Медіа" Ірина Негрєєва, inegreyeva@internews.org.

·     Національний проект журналістських розслідувань на Громадському ТВ. Субгрант Інтерньюз-Нетворк Субгрант  UA1434-CIR-CIDA06 m00.

·     «Створення інформаційного веб-порталу для Півдня України – Одеса, Херсон та Миколаїв», Американською неурядовою організацією «Інтерньюс Нетворк, F5051-CIR-01-IR. Термін – 1.05.14 – 30.06.15.

·     «Прозорість місцевого уряду». Посольство США в Україні.  SUP300014GR052. Термін – 1.05.14 – 30.06.15.

 

7.   Інформація про нагороди, подяки

2008 год - первое место во II Национальном конкурсе на лучшее журналистское расследование по проблемам коррупции среди изданий Николаевской области.

2009 год - первое место в III Национальном конкурсе на лучшее журналистское расследование по проблемам коррупции в 2009 году среди печатных изданий Юга Украины.

2011 год - победители конкурса Представительства Всемирного Банка среди региональных печатных и Интернет-СМИ за освещение усилий в сфере борьбы с коррупцией.

2012 год - финалисты конкурса "Честь Профессии-2012" в номинации "Останови Коррупцию"

2013 год - финалисты конкурса "Честь Профессии-2013" в номинации "Лучшее журналистское расследование

2013 год - лауреаты конкурса на лучшие антикоррупционные журналистские расследования на Юге Украины"

2014 год - лауреаты конкурса "Правоприменение и управление в лесовом секторе"

 

8.   Інформація про партнерів (коаліції, мережі, рухи)

Партнери: ГО «ІРРП», проект «Слідство.інфо», Ровенське агентство журналістських розслідувань, Глобальна мережа журналистів-розслідувачів (Global Investigative Journalism Network).

Ініціативна група з децентралізації влади

 

10.  Контактна інформація (телефон, поштова адреса, соціальні мережі, електронна пошта)

Наш адрес: г. Николаев, ул. Никольская, 46.
Тел.: (0512) 76-67-46, (+38) 095 492 94 72, (+38) 096 238 08 07
E-mail: nikcenter.org@gmail.com

Обсуждение

Please enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive.